Мы дружные ребята,
Мы вместе каждый день:
Читаем, пишем, лепим
Учиться нам не лень.

Напярэдадні свята Дня настаўніка вучні павіншавалі сваіх настаўнікаў паштоўкамі, зробленымі сваімі рукамі.
Хай настаўніцы ўсмешка
Ззяе сонейкам для нас,
3 Днём настаўніка віншуе
Яе сёння ўвесь наш клас!

Вучні 3 класа прынялі ўдзел у тэматычным вечары Залатая восень жыцця", прысвечанаму Дню пажылых людзей. Яны чыталі вершы, спявалі песні, падарылі сувеніры, зробленыя сваімі рукамі.

На мерапрыемстве вучні ўдакладнілі і пашырылі веды аб лекавых раслінах.

З вучнямі быў праведзены ўрок памяці “ Гэта не павінна паўтарыцца”. Вучні пазнаёміліся з выставай кніг "Піянеры - героі", пашырылі веды аб старонках гісторыі Вялікай Айчыннай вайны, даведаліся, як мужна змагаліся людзі, якія выпрабаванні выпалі на іх долю.

У класе прайшла тэматычная класная гадзіна “Пазнай самога сябе”. З дапамогай тэстаў вучні разбіраліся, што ім зразумела і блізка - ці добра ім са сваімі сябрамі, вызначалі, які від дзейнасці ім па душы.

Цікава і пазнаваўча ў 3 класе прайшоў першы ўрок"Занімай,Беларусь маладая мая, свой пачэсны пасад між народамі!". Вучні завочна падарожнічалі па нашай краіне, родным беларускім краі, зазірнулі ў мінулае, сучаснае і будучае нашай краіны. Вельмі спадабалася ім адказваць на пытанні віктарыны, працаваць у групах, кожны выказваў свае меркаванні па тэме занятка

Уважаемые учащиеся и родители!
Оздоровительный лагерь «Радуга» для учащихся начальных классов будет работать в нашем учреждении с 03.06 по 26.06.
ПРИЯТНОГО ВСЕМ ОТДЫХА!

Фотографий пока нет