Дзень Абаронца Айчыны

Дата: 24 февраля 2016 в 15:31

23 лютага на базе нашай установы прайшла спартландыя паміж вучнямі 4- 9 класаў Цяглевіцкага д/с – СШ і Міжэрычскага д/с – БШ.
Спартландыя складалася з дзесяці эстафет. Выпрабаванні былі адначасова цікавымі і складанымі . Кожная эстафета патрабавала ад удзельнікаў сілы, спрыту, хуткасці. Асабліва ўразілі такія эстафеты, як “збяры слова”, “бег ў мяшках”, “пераправа”. Эстафеты чаргаваліся канцэртнымі нумарамі і віктарынай з гледачамі. Вельмі актыўна вялі сябе балельшчыкі. Дапамагалі сваім камандам апладысментамі і радаснымі крыкамі: “Ура”, “Наперад”, “Малайцы”!
У ходзе спартландыі перамагала то каманда “Брыганціна” (Цяглевіцкага д/с – СШ), то каманда “Алімпія” (Міжэрычскага д/с – БШ). Журы было вельмі складана падвесці вынік. У выніку спаборніцтва перамагло сяброўства з лікам 13 : 13.